Održan 3. Zimski varaždinski polumaraton, na kojem su sudjelovala i petorica predstavnika TK-a Maraton Krapina

Nikoli Štefaniću srebrna medalja na “Mrzlom ceneru”, najbrži krapinski polumaratonac Miljenko Hršak

Objavljeno: 05.02.2019. AB

U nedjelju je održan treći po redu Zimski varaždinski polumaraton, u sklopu kojeg je održana i utrka na 10 kilometara, pod imenom “Mrzli cener”.
U muškoj konkurenciji TK Maraton Krapina predstavljao je najbrži krapinski “maratonac” Nikola Štefanić. Prvi je ciljem prošao Simon Malek Kuzmič (0:35:42), drugi je bio Nikola (0:36:14), a treći Saša Horvat (0:36:22). Ovo je ujedno i Nikolin najbolji osobni rezultat na 10 kilometara.

Hendikep start

Inače, na 3. Zimskom varaždinskom polumaratonu TK Maraton predstavljali su i Miljenko Hršak, Danijel Valek, Ante Radak i Zoran Vincelj. Polumaraton u Varaždinu poseban je upravo zbog hendikep starta, gdje najstariji natjecatelji startaju prvi, a najmlađi posljednji. Razlika od starta najstarijih do starta najmlađih je 21 minutu. Po tom hendikep startu slijedi i ukupan poredak.
Pobijedio je Igor Goričanec (1:35:39) koji je svoj polumaraton istrčao za 1:14:39, dok je od Krapinčana Miljenko Hršak (1:52:21) zauzeo 35. mjesto ukupnog poretka savladavši polumaratonsku dionicu za 1:31:21.

Najbolji osobni rezultati

Danijel Valek (2:01:30) zauzeo je 92. mjesto ukupnog poretka uz neto vrijeme od 1:40:30, Ante Radak (2:03:53) ostvario je plasman na 102. mjesto u neto vremenu od 1:42:53, što mu je i najbolji osobni rezultat na polumaratonu, dok je Zoran Vincelj (2:07:22) uz neto vrijeme od 1:49:22 zauzeo 120. mjesto. Njemu je to također bio najbolji osobni rezultat na polumaratonskoj dionici.