Ovogodišnji jubilarni peti “Krapinski cener” okupio 400 natjecatelja, koji su trčali dionicama od pet (Polucener) i deset (Cener) kilometara

DOMINACIJA ZAGORACA: Vedran Muhar i Nikola Štefanić iz TK Maratona prvi i drugi, treće mjesto osvojio Damir Hršak iz AK Zabok

Objavljeno: 03.12.2018. IB

U subotu je po peti puta održana poznata kružna utrka “Krapinski cener”. Po hladnom, no ugodnom jesenskom vremenu u Krapinu je stiglo 400 natjecateljica i natjecatelja, koji su trčali na dionicama od pet i 10 kilometara. Njih 123 trčalo je stazom od pet kilometara (Polucener), a 277 stazom od 10 kilometara (Cener).
Na Poluceneru u ženskoj konkurenciji pobijedila je Slovenka Breda Škedelj (19:46), drugo mjesto osvojila je Valentina Županić (21:17), a treće Helena Gleđa (21:28). U muškoj konkurenciji pobijedio je Danijel Peček (16:49), drugo mjesto Ante Živković (17:10), a treće Neven Čorko (17:46).

Ženska konkurencija

Na Krapinskom ceneru, u ženskoj konkurenciji pobijedila je Tea Faberiz iz AK Dubrovnik (40:00), druga je bila Sanja Đapić Štriga (42:59), dok je treće mjesto pripalo Nataliji Mašera (43:23).
U muškoj konkurenciji dominirali su domaći trkači. Pobijedio je Vedran Muhar (35:44) iz TK Maratona, drugi je bio Nikola Štefanić, također iz Maratona (36:41), a treće mjesto osvojio je Damir Hršak (37:16) iz AK Zabok.
Od članova TK Maratona još su nastupili Marija i Marko Markovina, Luka Kranjčec, Marta Puljek, Tamara Kontrec, Luka i Tomislav Vidović, Tajana Vdović te Ivan Friščić na pet kilometara, te Nikola Korolija, Vanja Puljko, Danijel Valek, Vjeran Skupnjak, Krunoslav Grah, Petar Puljek, Ivan Peperko, Muris Porčić, Jakov Friščić, Miljenko Hmelina, Zvonko Ortner, Zoran Vincelj, Goran Konjić i Valentin Lupinski na 10 kilometara.

Nastupili i “paceri”

Kao “paceri”, trkači koji određuju ritam trčanja drugim trkačima, na utrci su nastupili Dario Kuhar (paceanje na pet kilometara – 5:15), Ante Radak (paceanje na 10 kilometra – 5:30) i Miljenko Hršak (paceanje na 10 kilometra – 4:45).