NE IDE, PA NE IDE: Jesenje u 6. kolu 1. HMNL u posljednjih pet minuta primilo tri zgoditka i izgubilo na gostovanju kod splitskog Universitasa

HOĆE LI DO PRVE POBJEDE? “Zeleni” se u sljedećem kolu protiv Broda imaju priliku odmaknuti sa začelja prvenstvene ljestvice

Objavljeno: 12.11.2018. zagorjeinternational

U prvom susretu 6. kola 1.HMNL, splitski Universitas je slavio protiv Jesenja u reprizi prošlosezonskog doigravanja za plasman u prvoligaško društvo. Splitski “studenti” su bili dominantni većim dijelom susreta, no otpor gostiju slomili su tek u završnih pet minuta. Inicijativu su domaći okrunili vodećim zgoditkom Ante Peše u 17. minuti, nakon čega se do odmora igralo bez većih prilika. Prva ozbiljnija prijetnja gostiju iz Zagorja bila je u 26. minuti, kada Strabić prolazi po desnoj strani, no njegov udarac pod gredu u korner odbija Bilić. Već sljedeće minute Jesenje je izjednačilo, kad je Strabić u polukontri proigrao Cvilka za 1:1. Universitas ponovno dolazi do vodstva u 35. minuti, kada Tustonjić iz auta tjera vratara Jesenja na pogrešku, da bi nedugo zatim u 37. minuti novim pogotkom zapečatio sudbinu gostiju. Točku na i minutu prije kraja stavlja Šuljić za konačnih 4:1.
Jesenje u sljedećem kolu, 16. studenoga, na svom terenu u krapinskoj sportskoj dvorani dočekuje MNK Brod 035, što će biti prilika da se prvom prvoligaškom pobjedom odmakne od začelja prvenstvene ljestvice.