U posljednjem susretu 5. kola 1. HMNL, MNK Jesenje i MNK Alumnus odigrali su 2:2

Jesenje samo jedna minuta dijelila do prve prvoligaške pobjede

Objavljeno: 05.11.2018. zagorjeinternational

U posljednjem susretu 5. kola 1.HMNL, Jesenje i Alumnus su u Krapini podijelili bodove, odigravši 2:2 pred 500-tinjak navijača, donosi Crofutsal.com.

Jesenje je tako i nakon pet odigranih kola još uvijek jedina momčad bez pobjede, s dva boda na kontu, dok je Alumnus ovim remijem prekinuo negativan niz od dva poraza.
Alumnus je poveo golom Pajalića u 15. minuti te su s minimalnom prednošću otišli na odmor. U nastavku domaći brzo dolaze do izjednačenja nakon autogola Ivana Matana, a rezultat se nije mijenjao sve do same završnice susreta. U 38. minuti Rumbak iz dosuđenog kaznenog udarca zbog akumuliranih prekršaja dovodi Jesenje na prag premijerne prvoligaške pobjede, no radost domaćinu ipak je uskratio Ante Matan, zabivši za konačnih 2:2 u 39. minuti utakmice. Jesenje je nakon ovog remija, drugog u sezoni, i dalje posljednje na prvoligaškoj ljestvici, s bodom manje od Osijeka i dva boda manje od Splita i Broda, a u sljedećem kolu gostuju kod šestoplasiranog Universitasa.