PLIVAČKI KLUB OLIMP IZ ZABOKA SEZONU ZAPOČEO U SISKU

Zagorski plivači ukupno osvojili 17 prvih mjesta, najbolji pojedinac sa šest prvih mjesta bio Vili Sivec

Objavljeno: 16.10.2018. zagorjeinternational

U subotu su plivači Olimpa iz Zaboka nastupili u prvom i drugom kolu Lige u Sisku. Organizator ovog regionalnog natjecanja bio je plivački klub Sisak Janaf, uz nazočnost 170 plivačica i plivača iz devet klubova Regije 4. Nastupom u Sisku službeno je započela 12. sezona Lige i poslužilo je kao prva provjera forme u 25 – metarskom bazenu sezone 2018/2019. Olimp je nastupio s tri plivačice i isto toliko plivača. Olimpovci su osvojili 25 plasmana unutar prva tri (medalje se dijele nakon završetka osmog kola), od čega 17 prvih mjesta, pet drugih i tri treća. Najbolji pojedinac bio je mlađi junior Vili Sivec sa šest prvih mjesta. Bio je prvi u svim disciplinama u kojima je nastupio i to na 100, 200 i 400 slobodno, 100 leptir, 100 i 200 mješovito. Pet prvih mjesta osvojile su Tesa Novak i Hana Sivec. Tesa je u kategoriji mlađih juniorki pobijedila na 100, 200, 400 slobodno, 100 leptir i 100 mješovito, a druga je bila na 200 mješovito. Hana Sivec kao juniorka je pobijedila na 50, 100, 200, 400 slobodno i 100 leptir, a druga je bila na 200 mješovito. Junior Nikola Iveković pobijedio je na 200 mješovito, drugi je bio na 100 prsno i 200 slobodno i treći na 400 slobodno, a na 50 slobodno bio je četvrti. Mlađi junior Petar Pavalić bio je drugi na 200 slobodno i treći na 200 mješovito i 400 slobodno. Četvrto mjesto osvojio je na 100 leptir i 100 slobodno. Najmlađa plivačica Olimpa na ovom natjecanju bila je Mihaela Kramarić, koja je u mlađe juniorskoj konkurenciji osvojila deseto mjesto na 100 mješovito i u ostalim disciplinama popravila svoja osobna vremena u odnosu na prošlu plivačku sezonu. (ib)