KADETSKO PRVENSTVO HRVATSKE U PLIVANJU

Patrik Erceg iz PK Olimp srebrni na 100 metara leptir

Objavljeno: 23.07.2018. zagorjeinternational

Plivački klub Olimp Zabok nastupio je na Kadetskom prvenstvu Hrvatske u plivanju, na 50-metarskom olimpijskom bazenu PVC Mladost u Zagrebu. U iznimno jakoj konkurenciji, osvojili su jednu srebrnu medalju. Osvajač odličja je Patrik Erceg iz Krapinskih Toplica na 100 leptir, s vremenom 1:03,28. Na 100 slobodno bio je peti sa 58,43 sekunde. Plivački klub Olimp pod vodstvom sportskog direktora Ivice Androića nastupio je ukupno s pet natjecatelja, jednom plivačicom i četiri plivača. Nastupili su u štafeti 4 x 100 mješovito i osvojili 12. mjesto. Plivali su Petar Pavalić, Gašpar Futivić, Patrik Erceg i Mauro Šipek Glavač. Najmlađa Jana Pavalić odlično se snašla u konkurenciji sa starijim plivačicama i iskoristila ovo natjecanje za stjecanje prijeko potrebnog iskustva. Iduće natjecanje je ljetno Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine, koje se također održava od Zagrebu od 26. do 29. srpnja. (ib)