MLADI PLIVAČI USPJEŠNI NA LJETNOM REGIONALNOM PRVENSTVU HRVATSKE

Olimpovci u Sisku osvojili 151 medalju

Objavljeno: 03.07.2017. zagorjeinternational

Pliva─Źki klub Olimp Zabok nastupio je na ovogodi┼ínjem ljetnom┬áRegionalnom prvenstvu Hrvatske u plivanju za Regiju 4 u Sisku. Dvodnevno natjecanje, drugo u rangu po va┼żnosti, odmah iza dr┼żavnog prvenstva, odr┼żano je u organizaciji┬á Hrvatskog pliva─Źkog saveza┬á i pliva─Źkih klubova regije koji su pomogli doma─çinu, pliva─Źkom klubu Sisak Janaf.┬á Natjecanje je odr┼żano na 50 – metarskom zatvorenom bazenu ┼áRC-a Sisak, uz ne┼íto promijenjena pravila. Naime, od ove godine, Regionalno seniorsko prvenstvo odvojeno je organizacijski od prvenstva za mla─Ĺe kadete i po─Źetnike. Nastupile su pliva─Źice i pliva─Źi, njih 147 iz 12 pliva─Źkih klubova iz Osijeka, ─Éakova, Vinkovaca, Koprivnice, ─îakovca, Vara┼żdina, Vara┼żdinskih Toplica, Orahovice, Zaboka i Siska.

Zahtjevno natjecanje

Prema propozicijama organizatora, natjecanje je bilo podijeljeno u ─Źetiri dijela programa, a plivalo se u kategorijama seniora, mla─Ĺih seniora, juniora, mla─Ĺih juniora i kadeta. Regionalno natjecanje iznimno je zahtjevno jer se u kratkom vremenu pliva velik broj disciplina. Svim pliva─Źima to je ujedno i zadnja mogu─çnost za hvatanje potrebnih normi ┬áza ljetno dr┼żavno prvenstvo Hrvatske, a najmla─Ĺima je to zadnje natjecanje u pliva─Źkoj sezoni 2016./2017. Pliva─Źki klub Olimp Zabok, pod vodstvom trenerice mag. cin. Maje Martini─ç, nastupio je s timom od 21 natjecatelja, 13 pliva─Źa i osam pliva─Źica u svim dobnim kategorijama. Ve─ç tradicionalno, polu─Źili su odli─Źne rezultate. Osvojili su ukupno 83┬ápojedina─Źno i 68 medalja u ┼ítafetama, od kojih su 62 bile zlatnog, 59 srebrnog i 30 bron─Źanog sjaja. U oba dana natjecanja, najbolja iz redova Olimpa po broju osvojenih medalja je Tesa Novak. Osvojila je ukupno 16 individualnih medalja (12 zlatnih i ─Źetiri srebrne) u svim dobnim kategorijama. Vili Sivec osvojio je 15 medalja (od toga devet zlatnih, tri srebrne i tri bron─Źane). Hana Sivec osvojila je 10 medalja (┼íest zlatnih, tri srebrne i jednu bron─Źanu). Karlo Ilja┼í osvojio je osam medalja (─Źetiri zlatne, dvije srebrne i dvije bron─Źane). Nikola Ivekovi─ç osvojio je tako─Ĺer osam medalja (tri srebrne i pet bron─Źanih). Lana Halapir osvojila je ┼íest medalja (tri zlatne i tri bron─Źane). Isti broj medalja osvojila je i Lara Lon─Źari─ç (┼íest bron─Źanih). Lovro Futivi─ç osvojio je pet medalja (tri srebrne i dvije bron─Źane). Tin Bogdani─ç osvojio je ─Źetiri medalje (tri srebrne i jednu bron─Źana). Marta Vidas osvojila je dvije srebrne medalje, Manuel Jurak jednu bron─Źanu, kao i Patrik Erceg i Magda Slovenec.

Popravili osobna vremena

Mla─Ĺa juniorska ┼żenska ┼ítafeta Olimpa u sastavu Tesa Novak, Hana Sivec, Lana Halapir i Magda Slovenec na 4×100 slobodno i 4×200 slobodno osvojila je ┼íest zlatnih medalja. Ista ┼żenska mla─Ĺa juniorska ┼ítafeta na 4×100 mje┼íovito osvojila je tri srebrne medalje. Mla─Ĺa juniorska mu┼íka ┼ítafeta Olimpa, u sastavu Nikola Ivekovi─ç, Lovro Futivi─ç, Manuel Jurak i Vili Sivec na 4×200 slobodno osvojila je jednu zlatnu i dvije srebrne medalje. Na 4×100 slobodno i 4×100 mje┼íovito mla─Ĺa juniorska mu┼íka ┼ítafeta Olimpa u sastavu Manuel Jurak, Lovro Futivi─ç, David Ben─Źi─ç i Nikola Ivekovi─ç osvojila je srebrnu medalju. Kadetska ┼ítafeta Olimpa u sastavu Patrik Erceg, Petar Pavali─ç, Ga┼ípar Futivi─ç i Vili Sivec na 4×200 slobodno osvojila je srebrnu medalju i bron─Źanu na 4×100 mje┼íovito. Kadetska ┼ítafeta u sastavu Patrik Erceg, Petar Pavali─ç, Ga┼ípar Futivi─ç i Mauro ┼áipek Glava─Ź na 4×100 slobodno osvojila je srebrnu medalju. Svi pliva─Źi Olimpa popravili su svoja osobna vremena, a osvaja─Źi medalja i limite za predstoje─çe dr┼żavno prvenstvo u plivanju. Idu─çe natjecanje za najstarije je Zlatni medvjed, koje se odr┼żava idu─çeg vikenda u Zagrebu.

ZAGORSKA PREDSTAVNICA NA EUROPSKOM JUNIORSKOM PRVENSTVU U IZRAELU

Jana Vrani─ç osvojila osmo mjesto na 50 metara leptir

Juniorka pliva─Źkog kluba Olimp Zabok, Jana Vrani─ç (17) i trener Ivica Androi─ç nastupili su u sastavu Hrvatske reprezentacije na 44. Europskom juniorskom prvenstvu u plivanju, koje se ove godine odr┼żalo od 28. lipnja do 2. srpnja u Izraelu. Jana je nastupila u ─Źetiri individualne discipline i jednoj ┼ítafeti. Nastupila je na 50 i 100 metara slobodno i 50 i 100 metara leptir. Najbolje plasirana bila je na 50 metara leptir, gdje je zadnjeg dana natjecanja osvojila odli─Źno osmo mjesto. Hrvatsku je predstavljala osmero─Źlana pliva─Źka ekipa od tri pliva─Źice i pet pliva─Źa: Lorena Jerebi─ç, Martina Andra┼íek, Jana Vrani─ç, Alen Mosi─ç, Marin Mogi─ç, Kristofer Rogi─ç, Ognjen Mari─ç i Marin Ercegovi─ç. Jedini osvaja─Ź medalje bron─Źanog sjaja postao je Marin Mogi─ç, u disciplini 800 slobodno.

OD 23. LIPNJA: Pje┼íaci ─çe mo─çi prolaziti nadvo┼żnjakom, teretni promet preusmjerit ─çe se novoizvedenom dionicom spojne ceste, a evo koji su obilazni pravci za ostala vozila

GRA─ÉANI SE MOLE ZA RAZUMIJEVANJE: Zbog radova na spojnoj cesti Zabok ÔÇô Krapina, idu─çi tjedan se za sav motorni promet zatvara nadvo┼żnjak Lepajci

Objavljeno: 18.06.2021. AB
BRAVO! Zlatarski mali┼íani tijekom cijele su ┼íkolske godine pomagali napu┼ítenim ┼żivotinjama – prikupljali donacije, a neki su ─Źak i volontirali u Skloni┼ítu “Lu─Ź Zagorja”