Festival plivanja u Zagrebu

Olimpovci se sa Svetica vratili s devet zlata, pet srebra i dvije bronce

Objavljeno: 10.04.2017. mladenmandic

Kadetkinje i kadeti Plivačkog kluba Olimp Zabok nastupili su na Međunarodnom plivačkom natjecanju “Festival plivanja” u Zagrebu, koji je organizirao Plivački klub Dubrava. Natjecanje je po prvi puta organizirano na 50 – metarskom novom bazenu na Sveticama. Na dvodnevnom natjecanju najboljih mlađih kadeta i kadetkinja, koje se boduje i za HPS mini Grand prix Hrvatska, nastupilo je 490 plivačica i plivača iz 24 hrvatska plivačka kluba i jednog iz Švedske. Ukupno se plivalo u 11 individualnih disciplina u muškoj i 11 u ženskoj konkurenciji. Olimpovci su pod stručnim vodstvom trenera Ivice Androića i Maje Martinić i ovaj puta ostavili odličan dojam. Ukupno je nastupilo 14 plivačica i plivača. Osvojili su 16 medalja, a od toga devet zlatnih, pet srebrnih i dvije brončane. Kadetkinja Tesa Novak bila je najbolja i osvojila je prvo mjesto u ženskoj konkurenciji i 25 bodova za HPS mini Grand prix, na kojem vodi u ukupnom plasmanu, a Mauro Šipek Glavač osvojio je i pehar za najboljeg plivača, s osvojenih 1238 bodova. Osvajači medalja za Olimp Zabok bili su Tesa Novak, koja je osvojila zlatne medalje na 100 slobodno, 100 prsno, 200 mješovito i bila je druga na 800 slobodno. Patrik Erceg bio je prvi na 800 slobodno, drugi na 200 leptir i 200 mješovito. Mia Hren bila je prva na 400 i 800 slobodno i treća na 100 slobodno i 200 mješovito, Jana Pavalić bila je druga na 100 leptir, Mauro Šipek Glavač bio je prvi na 100 leptir, 400 i 800 slobodno i drugi na 100 slobodno. Na natjecanju su nastupili i Roko Damiani, Vanja Bartol, Gašpar Futivić, Petar Pavalić, Ivan Bogdanić, Noa Benčić, Andrija Anić, Viktor Ostriž i Marija Žnidarec.