Turnir u Krapini

Na Svjetsko prvenstvo u Turskoj kvalificiralo se dvoje Zagoraca – Matija Mihalić i Tamara Brlek

Objavljeno: 23.02.2016. Jelena Jazbec

U nedjelju, 21. veljače, u sportskoj dvorani Srednje škole Krapina održano je dvoransko Državno prvenstvo u streličanstvu, u organizaciji Hrvatskog streličarskog saveza i Streličarskog kluba Oroslavje. Natjecanje je otvorio zamjenik župana Anđelko Ferek-Jambrek, a nastupilo je 136 najboljih hrvatskih streličara, među kojima i više svjetskih prvaka u svojim kategorijama. Natjecatelji su se u Krapini natjecali u četiri kategorije: kadeti, juniori, seniori i veterani. Najoštrija konkurencija bila je među seniorima, gdje je pobjedu u kategoriji složeni luk odnio Mario Vavro (SK Siscia), a u kategoriji zakrivljeni luk, Krešimir Štrukelj (SK Katarina Zrinski).

U toj je kategoriji drugo mjesto zauzeo najbolji zagorski sportaš u 2015. godini Matija Mihalić (SK Oroslavje). Državno prvenstvo u Krapini bila je ujedno posljednja priprema hrvatskim streličarima za nastup na Svjetskom prvenstvu koje počinje u turskoj Ankari 1. ožujka. Od četiri hrvatska predstavnika, tamo se plasiralo dvoje iz Krapinsko-zagorske županije: Tamara Brlek iz SK Budinšćine i Matija Mihalić iz SK Oroslavja.