Neka mu je sa srećom

Zabočan Matija Gregurić iz AK Zabok natječe se na Europskom atletskom prvenstvu u Rimu

Objavljeno: 07.06.2024. zagorjeinternational

U Rimu se od 7. do 12. lipnja održava Europsko atletsko prvenstvo na kojem će Hrvatska imati čak 17 predstavnika. Hrvatsku će predstavljati devet atletičarki i osam atletičara, a oni su Sandra Elkasević (disk), Matea Parlov Koštro (polumaraton), Bojana Bjeljac (10000 m), Jana Koščak (sedmoboj), Sara Kolak (koplje), Marija Tolj (disk), Nina Vuković (800 m), Lucija Leko (disk i kugla), Lucija Cvitanović (koplje), Filip Mihaljević (kugla), Filip Pravdica (dalj), Marko Čeko (dalj), Marino Bloudek (800 m), Martin Marković (disk), Roko Farkaš (200 m), Ivan Horvat (motka), a među njima je i član AK Zabok, Matija Gregurić (kladivo).  

Od 17 naših predstavnika, njih sedam je ispunilo norme, dok su se ostali kvalificirali putem “rankinga”. Hrvatsku reprezentaciju predvodit će Sandra Elkasević koja u Rim ide po svoj sedmi uzastopni naslov europske prvakinje, izvijestili su iz HAS-a.

Iako je većina naših predstavnika koji su se kvalificirali za Europsko prvenstvo već nastupala na velikim seniorskim natjecanjima, imamo i neke kojima će ovo biti debitantski nastup, a to su Roko Farkaš, Nina Vuković, Lucija Cvitanović, Lucija Leko, Jana Koščak i Zabočan Matija Gregurić.

Raspored nastupa

Martin Marković, disk
KV: 7.6. u 9:35 ili 10:55
F: 7.6. u 21:00

Lucija Leko, kugla
KV: 7.6. u 10:33
F: 7.6. u 21:33

Jana Koščak, sedmoboj
1. dan, 7.6.
100 m prepone – 9:40
Vis – 11:35
Kugla – 18:40
200 m – 21:45
2. dan, 8.6.
Dalj – 12:10
Koplje – 18:05 ili 19:20
800 m – 21:47

Sandra Elkasević, Marija Tolj i Lucija Leko, disk
KV: 7.6. u 12:15 ili 13:35
F: 8.6. u 21:37

Filip Pravdica i Marko Čeko, skok u dalj
KV: 7.6. u 12:55
F: 8.6. u 20:06

Marino Bloudek, 800 m
KV: 7.6. u 12:20
PF: 8.6. u 19:50
F: 9.6. u 22:27

Filip Mihaljević, kugla
KV: 7.6. u 19:55
F: 8.6. u 21:02

Matija Gregurić, kladivo
KV: 8.6. u 10.05 ili 11:30
F: 9.6. u 21:11

Roko Farkaš, 200 m
KV: 9.6. u 11:50
PF: 9.6. u 21:35
F: 10.6. u 22:50

Matea Parlov Koštro, polumaraton
F: 9.6. u 9:30

Sara Kolak, Lucija Cvitanović, koplje
KV: 10.6. u 10:25 ili 11:45
F: 11.6. u 21:36

Ivan Horvat, motka
KV: 10.6. u 10:18
F: 12.6. u 20:20

Nina Vuković, 800 m
KV: 10.6. u 11:50
PF: 11.6. u 10:10
F: 12.6. u 21:31

Bojana Bjeljac, 10.000 m
F: 11.6. u 21:30

Najnovije po kategorijama

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba