"Drago mi je da se i ove godine na obilježavanju okupio velik broj naših udruga"

OPĆINA LOBOR: Tradicionalnom budnicom i podjelom graha, u Loboru obilježen Međunarodni praznik rada

Objavljeno: 01.05.2024. zagorjeinternational

Općina Lobor tradicionalno je započela obilježavanje Međunarodnog praznika rada već u ranojutarnjim satima. Obilježavanje je započelo sviranjem ‘Prvosvibanjske budnice’ u izvedbi DVD-a Lobor te pucanjem iz kubura članova Viteškog društva Svetog Križa Lobor, nakon čega je uslijedila tradicionalna podjela prvosvibanjskog graha.

Načelnica Općine Lobor, Ljubica Jembrih svima je čestitala Međunarodni praznik rada.

– Lobor je obilježavanje Prvog maja i ove godine započeo u ranim jutarnjim satima. Radi se o tradicionalnom obilježavanju, nakon čega je uslijedila podjela graha. Drago mi je da se i ove godine u obilježavanje okupio velik broj naših udruga koje se uključuju u sve naše manifestacije, ali i velik broj mještana. Svima još jednom čestitam Međunarodni praznik rada – rekla je načelnica Jembrih.

Osim što među prvima na sjeveru Hrvatske Općina Lobor obilježava Međunarodni praznik rada, 01. je svibanj i poseban datum u godini za Općinu budući je upravo na taj dan održana konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Općine Lobor održana točno 1. svibnja 1993. godine.

Najnovije po kategorijama

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba