Četiri kluba osvojilo više od 30 medalja, Zmajevi ponovo 'zmajski'

SVAKA ČAST! Zagorski kickboxing klubovi izdominirali na kickboxing turniru u Popovači

Objavljeno: 04.02.2024. zagorjeinternational

U Popovači je u subotu održano međunarodno natjecanje ‘Moslavac Open 2024’. Iz četiri države nastupila su 32 kluba s čak 309 natjecatelja. Kickboxing klub ‘Bušido’ iz Sv. Križa Začretja nastupio je s 5 natjecatelja i osvojio 4 medalje.

U disciplini point fighting u skupini mlađih kadeta Hana Mikulec do 37 kilograma osvaja 3. mjesto, Manuela Mladić do 30 kilograma osvaja 3. mjesto i Antonio Buzuk do 42 kilograma 3. mjesto. U skupini starijih kadeta Karla Kučko do 55 kilograma 5. mjesto, a u disciplini light contact u skupini starijih kadeta Iris Buzuk do 65 kilograma osvaja 3. mjesto.

Klub ‘Zmaj’ iz Bedekovčine nastupio je sa 6 natjecatelja u 12 startova osvojio 7 zlata, 2 srebra i 3 bronce. Po sveukupnoj uspješnosti su u konkurenciji 32 kluba sudionika zauzeli visoko četvrto mjesto, a najbolji je klub kupa u light contactu i u kick lightu.

Prva mjesta i zlatne medalje osvojili su: Daniel Car, Iva Bingula i Marija-Antoaneta Hranić koji su osvojili po dvije zlatne medalje dok je jednu osvojila Kiara Bratković. Car je proglašen najboljim borcem kupa u light contactu.

Druga mjesta i srebrne medalje pripale su Nicol Papeš i Karlu Baši dok su treća mjesta i brončane medalje osvojili Kiara Bratković, Nicol Papeš i Karlo Baša.

Kickboxing klub ‘Krapina’ sudjelovao je sa 16 članova koje su vodili treneri Kristijan Kunštek, Jelena Škrnjug i Silvija Hršak. Članovi krapinskog kluba postigli su dobre rezultate te je tako prvo mjesto i zlatnu medalju u kick lightu do 42 kilograma među mlađim kadetkinjama osvojila je Katarina Jug.

Druga mjesta osvojili su Ines Petanjko do 55 kilograma u light contactu među juniorkama, Josip Varjačić do 52 kilograma u light contactu kod starijih kadeta, Luka Čuček do 33 kilograma djeca, Antonela Kunštek do 36 kilograma point fighting djeca, Magdalena Cesarec do 27 kilograma u point fighting mlađe kadetkinje, Elena Špoljar do 60 kilograma light contact starije kadetkinje.

Treće mjesto i broncu osvojili su Stjepan Jug do 27 kilograma u point fightingu u kategoriji djece, Luka Čuček do 30 kilograma u point fightingu djeca, Filip Horvat do 33 kilograma u point fightingu djeca, Lana Škrnjug i Antonela Kunštek do 33 kilograma point fighting djeca, Lana Škrnjug i Adela Kunštek do 36 kilograma point fighting djeca, Jakov Varjačić do 32 kilograma point fighting mlađi kadeti, Luka Štrok i Artem Shevchenko do 37 kilograma point fighting mlađi kadeti, Patrik Varjačić do 42 kilograma point fighting stariji kadeti, Josip Varjačić do 52 kilograma point fighting stariji kadeti, Lana Jančin do 42 kilograma point fighting starije kadetkinje.

Članovi kickboxing kluba ‘NINJA’ Zabok također su se predstavili u lijepom svjetlu i to: Lada Vukić mlađa kadetkinja u kategoriji mlađih kadetkinja do 47 kilograma osvojila je dva prva mjesta i to u Point Fight disciplini i Kick light. Martin Pušek također se istaknuo i to u kategoriji starijih kadeta do +69 kilograma u disciplini Point Fight osvojio 2. mjesto,srebrnu medalju, a u disciplini Kick Light osvojio je 3. mjesto, brončanu medalju.