Proslava Ivanja u Jesenju

Nakon tradicionalnog ručka uslijedio zabavni program te natjecanje u kuhanju kotlovine – evo čija je bila najbolja

Objavljeno: 25.06.2023. AB

Bogat program događanja povodom obilježavanja Dana Općine Jesenje nastavljen je u subotu, na sam Dan Općine i blagdan svetog Ivana Krstitelja, zaštitnika župe.
Tako je, već tradicionalno, program započeo svetom misom u župnoj crkvi svetog Ivana Krstitelja, nakon koje je uslijedio domjenak na igralištu kod škole, koji je okupio brojne mještane i goste.
Kako je objasnio načelnik Jesenja, Dario Cvrtila, subotnji program kulminacija je događanja povodom Dana Općine.

– Iza nas je tjedan dana brojnih aktivnosti, te se nadam da smo uspjeli razveseliti naše mještane, a posebice one najmlađe kojima je bio namijenjen velik dio programa. Nažalost, ovaj nam vikend sve skupa završava, no zato smo još danas, sam Dan Općine i naše Župe, proveli u druženju s našim mještanima. Naime, nakon misnog slavlja nastavili smo s tradicionalnim ručkom gdje su naši lovci počastili naše mještane i goste lovačkim gulašem – rekao je načelnik Cvrtila.
U popodnevnim satima, na igralištu Osnovne škole Gornje Jesenje, započeo je nezaobilazni dio središnjeg programa, odnosno natjecanje u kuhanju kotlovine, a svoje je kuhače pripremilo čak devet jesejanskih ekipa. Odlukom stručnog žirija, najbolju je kotlovinu skuhala ekipa DVD-a Jesenje, drugo je mjesto pripalo ekipi OPG-a Draganić – Plantić, dok je treću poziciju zauzela kotlovina Udruge šumovlasnika Jesenje.
U popratno zabavnom programu okupljene su svojim nastupom oduševile Mažoretkinje 65+, a druženje mještana je nastavljeno do kasnih večernjih sati uz domaći muzički sastav.

– U nedjelju nas očekuje Dramska večer u dvorani Doma kulture, koju već tradicionalno priprema naš AKUD, a ovog puta mještane očekuje lijepa predstava. Time ćemo i završiti našu proslavu Dana Općine i Dana naše Župe, te zahvaljujem svim našim udrugama, kao i ostalim mještanima, koji su sudjelovali u organizaciji te pripomogli da još jednom naš dan proslavimo baš onako kako treba – zaključio je načelnik Cvrtila.

Najnovije po kategorijama

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba