Još jedan sportski uspjeh stigao u Zagorje

Oroslavčan Roko Knezić treći na međunarodnom bowling turniru ‘Zagreb Open’

Objavljeno: 16.05.2023. zagorjeinternational

U nedjelju je, u organizaciji Bowling klub Zagreb, a povodom 10 godina djelovanja, u kuglani u Zaprešiću održana završnica međunarodnog turnira ‘Zagreb Open’ koji je okupio 68 igrača bowlinga iz Slovenije, Srbije, Mađarske i Hrvatske.

Na turniru je nastupio i Roko Knezić iz Oroslavja koji je u ukupnom poretku kvalifikacija bio drugi te je ušao u završnicu (među četiri najbolja igrača) turnira kao jedini predstavnik Hrvatske. Ispadanjem u polufinalu osvojio je treće mjesto, dok je na četvrtom mjestu završio Nino Stenko iz Slovenije.

Nakon kvalifikacija i tri kruga završnice, pobjedu je odnio Milan Malek iz Slovenije, pobijedivši u finalu Bojana Kovačića iz Srbije 258-236.

Roko je turnir odigrao na visokoj razini, te odličnim igrama ponovo dokazao da je najbolji igrač bowlinga u Hrvatskoj.

Početkom srpnja Knezić nastupa u San Marinu na jednom od najvećih bowling turnira ove godine u Europi.