Sjajni rezultati trkača AK Zabok s kultne Brdske trke ‘Boroša’ i prvenstva Hrvatske u planinskom trčanju

Nikola Špoljar srebrni pojedinačno, muška ekipa AK Zabok u sastavu Špoljar, Špehar, Lešković brončana

Objavljeno: 15.05.2023. zagorjeinternational

U sklopu kultne Brdske trke ‘Boroša” koja se trči od Jelačićevog trga do Sljemena, u dužini od 12,7 kilometra, u nedjelju je održano Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju, a sve u organizaciji Atletskog kluba Sljeme. Kišovito vrijeme i blatnjava staza nisu spriječili 408 sudionika na glavnoj utrci plus 37 sudionika na kratkoj stazi, ujedno i juniorsko PH, da nastupe i pokažu svoju trenutnu formu.

Za AK Zabok nastupilo je 19 članova koji su i ovaj puta ostvarili zapažene rezultate u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji za državno prvenstvo. Nikola Špoljar osvojio je izvrsno drugo mjesto što mu je već druga srebrna medalja ove godine nakon prvenstva u kratkom trailu. Za minutu ispred njega je bio Ivan Dračar iz HAAK Mladost, a treće mjesto je zauzeo Bruno Erent iz AK Agram. Valja spomenuti da je u generalnom plasmanu utrke (izvan konkurencije za PH) pobijedio Slovenac Timotej Bečan koji je srušio rekord staze koji sada iznosi 55 minuta i 35 sekundi.

U ekipnoj konkurenciji, muška ekipa AK Zaboka u sastavu Nikola Špoljar, Luka Špehar i Karlo Lešković osvojila je izvrsno treće mjesto, čime se nastavlja neprekinuti niz osvajanja ekipnih odličja u planinskom trčanju od osnutka kluba, odnosno ukupno šest medalja – dvije zlatne, dvije srebrne i dvije brončane

Ženska ekipa u sastavu Jelena Bedeniković, Sanja Loborec i Sandra Šamec zauzela je odlično sedmo mjesto među 14 ekipa koje su sudjelovale na PH, što je najbolji rezultat do sada za cure na nekom državnom prvenstvu.

Juniorsko prvenstvo trčalo se na stazi duljine 6,3 km ‘Leustek’, a za AK Zabok su nastupili su Inga Sadaić koja je zauzela 12. mjesto i David Posavec koji je bio sedmi. U nastavku donosimo detaljan plasman trkaća AK Zabok.