Sjajan Borna Ćorić pobijedio Austrijanca Thiema

Hrvatska u završnici Davis Cupa

Objavljeno: 05.02.2023. zagorjeinternational

Hrvatska ima plasman u grupnoj fazi Davis Cupa, a tome je doprinio bod kojeg je u kvalifikacijskom okršaju u Rijeci protiv Austrije, odnosno Dominica Thiema, donio Borna Ćorić, piše 24sata.

Ćorić je najprije jučer pobijedio Đokovića, a zatim je Borna Gojo slavio bez izgubljenog seta protiv Thiema. Današnji susret Dodiga i Mektića nije krenuo najbolje za Hrvatsku jer nisu uspjeli poraziti austrijski par Erler/Miedler, no sve je na kraju popravio Ćorić.

Ćorić je osvojio prvi set koji je trajao čak 75 minuta. Napravio je kod 3-3 break, ali je Thiem odmah uzvratio. Moglo je biti gotovo i prije tie-breaka jer je Ćorić propustio tri vezane break-prilike kod 5-5, potom i još jednu na prednosti, ali u 13. igri nije bilo šanse za Austrijanca, završilo je 7-3. U drugom je Ćorić napravio dva breaka kod 2-1 i 5-2 i tek tu Thiem nije imao nikakve šanse.