Fantastičan dan za hrvatsko skijanje

Prvi put u povijesti su dvije Hrvatice u Top 5 – Ljutić na postolju!

Objavljeno: 29.01.2023. zagorjeinternational

Fantastičan dan za hrvatsko žensko skijanje! Prvi put u povijesti su dvije Hrvatice u Top 5.

Njemica Lena Duerr pobjednica je drugog slaloma u Špindleruvu Mlynu s vremenom 1:30.91, Mikahela Shiffrin završila je druga, a treće mjesto je pripalo našoj Zrinki Ljutić (+0.49) koja je prvi put u karijeri završila na postolju u Svjetskom kupu, piše 24 sata.

Leona Popović, koja je također u cilj ušla kao prva, završila je peta s vremenom 1:31.75. Ispred naših skijašica, koje su obje ostvarile najbolji plasman karijere, ugurala se i Šveđanka Anna Swenn Larsson.

Inače, Zrinka je hrvatskom ženskom skijanju osigurala prvo postolje nakon 16 godina (Ana Jelušić), a ovo je također prvi put nakon 18 godina da Hrvatska ima dvije skijašice u Top 10 (Janica Kostelić i Nika Fleiss, 2. i 6.).

S novom zalihom bodova, Popović je sada sedma u ukupnom poretku slalomašica, dok je Zrinka deseta.