Odlična bila i 22-godišnja Marija Tolj

BRAVO! Sandra Perković srebrna na Svjetskom prvenstvu u atletici – porazila olimpijsku pobjednicu u ‘njenom dvorištu’

Objavljeno: 21.07.2022. zagorjeinternational

Naša najbolja atletičarka Sandra Perković (32) na Svjetskom je prvenstvu u američkom Eugeneu osvojila srebrnu medalju u bacanju diska što je ujedno i njen najbolji hitac ove sezone. Sandra je bacila disk 68,45 metara, no to ipak nije bilo dovoljno za zlato kojeg je osvojila Kineskinja Bin Feng sa 69,12 metra, piše 24sata

Perković je tako pobijedila i olimpijsku pobjednicu iz Tokija, Amerikanku Valarie Allman koja je diska bacila 68,30 metara i osvojila broncu.

– Moja najveća suparnica ove godine je bila Valarie Allman i uspjela sam je pobijediti u njezinu dvorištu. Međutim, nisam očekivala da će nas Kineskinja sve pobijediti. Ali isto tako mi je drago zbog nje jer je bacila veliki rezultat – rekla je Perković.

Ovo je 12. medalja za Perković s velikih natjecanja, odnosno peta na svjetskim prvenstvima što nije uspjelo niti jednoj diskašici na svijetu.

Na ovom je natjecanju veliki uspjeh ostvarila i naša druga predstavnica, 22-godišnja Marija Tolj koja je s 63,07 metara zauzela osmo mjesto.