U Puli je održano prvenstvo Hrvatske u atletici za osobe s invaliditetom

SJAJNI REZULTATI: Luka Đukez i Ivana Vlahović osvojili srebro i broncu u svojim kategorijama

Objavljeno: 26.04.2022. zagorjeinternational

Proteklog vikenda je u Puli održano 25. otvoreno pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici za osobe s invaliditetom “Croatia Open 2022”, a nastupilo je 113 sportaša s invaliditetom iz sedam država.

Od zagorskih predstavnika nastupili su Ivana Vlahović iz Krapinskih Toplica i Luka Đukez iz Lobora, članovi zagrebačkog Atletskog kluba osoba s invaliditetom “URIHO”.

Đukez je prvog dana natjecanja nastupio u bacanju koplja u spojenim kategorijama ‘F12-38-46’ i s rezultatom 15,95 zauzeo drugo mjesto ispred prvoplasiranog Luke Bakovića iz ASK-a Split. Trećeplasirani je bio Izet Hahanagić iz AKOSI Karlovac.

Vlahović je drugog dana natjecanja nastupila u utrci na 100 metara u kategoriji ‘T20’, te je s vremenom 17,55 sekundi zauzela treće mjesto.

Inače, ovo je bio Lukin prvi nastup nakon stanke od šest mjeseci zbog bolesti i ozljeda.