Cibosi doživjeli šokantan poraz u Zagorju

VELIKI TRIJUMF: Zabok pobijedio Cibonu 83:73!

Objavljeno: 07.01.2022. zagorjeinternational

Košarkaši Zaboka priredili su veliko iznenađenje u susretu 16. kola prvenstva Hrvatske svladavši na svom parketu Cibonu 83:73, piše Index.

Do velike pobjede domaći sastav stigao je sjajnom igrom u završnih pet minuta kada su zaostatak 66:67 pretvorili u konačnu pobjedu od 10 razlike.

Imala je Cibona pred kraj prvog poluvremena prednost 45:32, ali već početkom nastavka Zabok je stigao u rezultatski priključak, da bi u samoj završnici Jarvis Garrett poveo domaće do vrijedne pobjede. Garrett je bio najučinkovitiji u sastavu Zaboka s 29 ubačaja, Jure Gunjina je dodao 16 uz 9 skokova, dok je Mateo Drežnjak s 14 poena i 9 skokova predvodio Cibonu.

Zabok je sada na omjeru pobjeda i poraza 6-8 uz dvije zaostale utakmice, dok je Cibona pala na 11-5.  Na vrhu je Zadar s 13-2, slijedi Split s 12-3 te Cedevita Junior s 10-3 uz dvije utakmice manje.