Želja članova kluba je turnire u disc golfu dovesti i u Zagorje

Anđelko Zrinski iz zabočkog kluba S.R.U.Z. treći na Prvenstvo Hrvatske u disc golfu

Objavljeno: 29.09.2021. zagorjeinternational

Proteklog vikenda na terenu uz sportsku dvoranu Arena Varaždin održano je deveto Prvenstvo Hrvatske u disc golfu, u organizaciji Hrvatskog flying disc saveza.
Sudjelovalo je 39 igračica i igrača iz sedam klubova, a natjecanja su se odvijala proteklog vikenda.
Igrači su bili podijeljeni u šest kategorija i kroz tri kruga bacanja na 18 disc koševa, nastojali postići najbolji rezultat do finala. Veliki uspjeh u kategoriji Pro Master 40+ ostvario je Anđelko Zrinski iz Disc golf kluba S.R.U.Z. iz Zaboka, koji je prema rezultatu izborio finale i osvojio treće mjesto. U istoj kategoriji natjecala su se još dva člana kluba i to Tomislav Kačavenda, koji je osvojio peto mjesto, te Nenad Krznar, koji je osvojio sedmo mjesto.
Nakon ovog prvenstva, Disc golf klub S.R.U.Z. kreće u pregovore za disc golf teren, kako bi se i u Zagorju sljedeće godine održavali turniri u disc golfu. (kr)