SADA JE I SLUŽBENO: Svi koji su se cijepili ili će se cijepiti između 7.6. i 15.7., dobivaju kartu za kupanje u zagorskim toplicama. Na pitanje je li akcija diskriminatorna jer oni najodgovorniji građani koji su se prvi cijepili, neće biti nagrađeni, Kolar kaže da se radi o hvalevrijednoj akciji

“Nitko ništa ne zamjera. Jedino ću morati popiti par gemišta jer oni koji su se cijepili, konačno imaju mogućnost družiti se s ljudima u svojim kletima”

Objavljeno: 16.06.2021. zagorjeinternational

“Protiv korone se cijepi i u toplicama se besplatno okrijepi” naziv je akcije Krapinsko – zagorske županije i županijske Turističke zajednice kojom će u narednih nešto više od mjesec dana nastojati Zagorce motivirati na cijepljenje.
Kako je istaknuto na press konferenciji u Termama Tuhelj, svatko tko se prvi puta cijepio od 7. lipnja nadalje, ili će to učiniti do 15. srpnja, dobit će ulaznicu za kupanje u Termama Tuhelj, Vodenom parku “Aquae Vivae” u Krapinskim Toplicama, Termama Jezerčica u Donjoj Stubici, Hotelu “Matija Gubec” u Stubičkim Toplicama ili novootvorenom bazenu Specijalne bolnice Stubičke Toplice.
– Dobrodošli u županiju s najboljim toplicama na svijetu. Cilj akcije koju danas predstavljamo je zaštita zdravlja ljudi. Kada gledamo koliko je ljudi bilo hospitalizirano, koliko je preminulo, koliko bilo na respiratorima, koliko je bilo u samoizolaciji, to bi trebalo biti dovoljno da donesemo odluku i da se cijepimo jer ono nam jedino garantira normalan život. Međutim, to je u ljudskoj naravi, kako se epidemiološka situacija poboljšava, pada i interes za cijepljenje. Međutim, mi završavamo treći val epidemije i stručnjaci već najavljuju četvrti na jesen i zimu, ako se nećemo procijepiti u dovoljnom broju. Cilj je da procijepimo što više ljudi i to u ovom ljetnom periodu, kako bismo se pripremili za jesen i zimu. Stoga su se Krapinsko – zagorska županija i Turistička zajednica Krapinsko – zagorske županije s našim partnerima, našim termama, dogovorile da idemo u jednu promotivnu akciju, kako bismo pozvali ljude s područja naše županije da se cijepe – rekao je Kolar, pa otkrio da će cijepljeni svoje pravo na besplatno kupanje moći iskoristiti od 21. lipnja do 31. listopada.
Vaučeri će se moći podići od ponedjeljka, 21. lipnja, u svim uredima turističkih zajednica koje djeluju na području KZŽ, od 7 do 15 sati.
Kolar je pojasnio i kako će se akcija financirati.
– Naše toplice dale su dnevne karte po promotivnoj cijeni od 50 kuna i platit će ih Krapinsko – zagorska županija, a razliku do pune cijene dnevne karte pokrivaju naši partneri na projektu. Karte vrijede za sve dane – rekao je Kolar.


Na pitanje nije li akcija diskriminatorna, s obzirom na to da oni građani koji su bili najodgovorniji te su se odmah cijepili, nisu nagrađeni.

Cijepljenje u poduzećima

– Znate li vi Zakon o legalizaciji bespravno sagrađenih objekata? Ja sam uredno podigao građevinsku dozvolu 1992. godine, kad sam krenuo graditi kuću, a bilo je 26 tisuća bespravnih objekata koje smo mi kroz novi zakon koji je došao na snagu, kasnije legalizirali. Ja sam donio odluku i da se cijepim i cijepio sam se 7. svibnja, tako da sam i ja među tim ljudima. Ne možete nikad donijeti odluku koja bi zadovoljila baš sve. No, smatram da je ovo hvalevrijedna akcija, da je motivirajuća, a prije nego što sam donio ovu odluku, razgovarao sam se desecima ljudi koji su se cijepili prije i nitko ništa ne zamjera. Jedino ću morati posjetiti nekoliko kleti da popijem par gemišta jer su ljudi koji su se cijepili, konačno dobili i tu mogućnost da se druže s ljudima u svojim kletima. Dakle, ne smatram da je ta odluka diskriminatorna – poručio je Kolar.
Na pitanje kolika je zainteresiranost Zagoraca za cijepljenje, rekao je da ima gotovo duplo više cjepiva tjedno na raspolaganju nego što je zainteresiranih.
– Ljudi su se opustili, epidemiološka situacija i u našoj županiji je vrlo povoljna i mi očekujemo da ćemo, nastavi li se ovakva situacija, do kraja sljedećeg tjedna zatvoriti COVID odjel u Općoj bolnici Zabok. Naravno, on će biti uvijek sprema da primi COVID pozitivne pacijente. Cijepljenje se cijelo vrijeme vrši u 70 ambulanti na području županije te u Zavodu za javno zdravstvo, a prije deset dana krenuli smo i s dolaskom u velika poduzeća, svugdje gdje ima više od 30 zainteresiranih za cijepljenje, šaljemo svoje mobilne ekipe. Mi ne trebamo organizirati COVID autobuse jer ih mi cijelo vrijeme, na neki način, imamo stacionirane u našim ambulantama Doma zdravlja – rekao je Kolar.
Sanja Škrinjar, voditeljica Ureda TZ-a KZŽ otkrila je da trenutno u županiji 139 objekata ima oznaku “Stay safe in Croatia“.


– Nismo imali nikakvih incidenata i sigurna sam da ćemo uz ovu akciju i cijepljenje, i dalje ostati sigurna destinacija. Prošli tjedan, od 7. do 13. lipnja, na našim kupalištima ostvareno je 11.290 prodanih ulaznica, a ova akcija može doprinijeti tome da kupača bude kao u neka normalna, stara vremena, da budu sigurni i da nema bojazni od zaraze koronavirusom. Trenutno, ako gledamo statistike i podatke za cijelu našu županiju, imamo ostvareno 50.000 noćenja, na 70 posto noćenja smo u odnosu na isto razdoblje u 2019. godini, koja nam je bila rekordna, te imamo nešto manje od 100.000 ostvarenih noćenja, što nam je 65 posto u odnosu na isto razdoblje u 2019. godini. S dolaskom lijepog vremena, vidljivi su dolasci stranih turista, u prvom redu s naših najznačajnijih emitivnih tržišta – Slovenci, Poljaci, Nijemci, Česi i Bosanci. Vjerujem da će nam sezona biti itekako dobra, moramo vjerovati u to da će se naš trud na kraju isplatiti – istaknula je Škrinjar.

Najveći korak

Na press konferenciji su bili i predstavnici toplica, pa je tako direktor Termi Tuhelj Vasja Čretnik rekao da se do sada cijepilo oko 35 posto njihovih djelatnika, da se pridržavaju svih epidemioloških mjera i do sada nisu imali problema.


– Svi smo od strane Ministarstva turizma primili oznake sigurna destinacija, “Stay safe in Croatia“, te je ovo zapravo još jedna potvrda da se primjenjuju svi protokoli i da možete biti sigurni dolaskom u jedan od naših vodenih parkova, toplica i termi – nadovezala se direktorica “Aquae Vivae” Krapinske Toplice Martina Crljen.


Elvis Pavleković, direktor Termi Jezerčica, dodao je je da je ovo prvi, ali i najveći korak prema tome da se žitelji Krapinsko – zagorske županije vrate “normalnom životu”, dok je Filip Poštek, direktor marketinga Hotela “Matija Gubec”, istaknuo kako je uvjeren da će akcija postići uspjeh.


– S obzirom na to da se radi o Specijalnoj bolnici, moram reći da smo mi ti koji smo nekako najviše svjesni važnosti zdravstvene zaštite i sigurnosti žitelja Krapinsko- zagorske županije, ali i čitavog pučanstva. Imamo novootvoreni bazen koji je u funkciji mjesec dana, pozivam građane da upoznaju dodatne sadržaje koje smo za njih otvorili i da se vratimo normalnom životu kakav je bio prije korone – poručila je v.d. ravnateljice Specijalne bolnice Stubičke Toplice Zorica Capar. (jj, vc)

Najnovije po kategorijama

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba

Prijavite se na naš newsletter