"NEMAMO RAZLOGA BITI NEZADOVOLJNI": Članovi zagorskog HNS-a u Krapini komentirali rezultate lokalnih izbora

“Imamo dva županijska vijećnika, i dalje smo treća opcija, ali izbori za nas još nisu gotovi – Jasmin Krizmanić bori se za Gornju Stubicu, no, to što mu radi njegov protukandidat, zaista nije korektno”

Objavljeno: 24.05.2021. zagorjeinternational

– Ostvarili smo krajnji cilj, a to je ulazak u Županijsku skupštinu, s koalicijskim partnerima, Narodnom strankom – Reformistima. Imamo dva županijska vijećnika i siguran sam da ćemo sudjelovati u kreiranju buduće županijske vlasti – rekao je predsjednik zagorskog HNS-a i načelnik Kumrovca Robert Šplajt, komentirajući u Krapini rezultate lokalnih izbora u Krapinsko – zagorskoj županiji.

– Želio bih se osvrnuti i na dobar rezultat Anđelka Fereka – Jambreka, šteta je što ljudi nisu u još većoj mjeri glasali za našeg dosadašnjeg dožupana za gospodarstvo, koji je zaista, zajedno s nama, imao dobar program za budućnost Zagorja. No, što je, tu je, bit će još prilika, siguran sam da Anđelko neće odustati, da će i dalje ostati tu među nama i da ćemo u budućnosti, na čelu s njime, imati onaj rezultat koji bi nas još više ojačao. Moram istaknuti da imamo više od 35 općinskih i gradskih vijećnika i siguran sam da smo ostali treća opcija u Krapinsko – zagorskoj županiji, što se tiče stranaka, i imat ćemo što reći u svim vijećima. Izbori za nas nisu još završili, imamo drugi krug u Gornjoj Stubici, gdje se naš dugogodišnji načelnik bori za prolaz. Ima jednu određenu prednost i siguran sam da će to glasači prepoznati jer Jasmin Krizmanić je taj koji je donio bolji život u Gornju Stubicu, mnogo projekata, ne možete sve ni nabrojati u proteklih osam godina. Siguran sam da će on biti taj koji će slaviti u nedjelju jer to što se njemu sada radi od strane njegovog protukandidata, bivšeg zamjenika Vladimira Škvorca, koji je 15 godina bio u HNS-u, kojeg je HNS stvorio, stvarno nije korektno, da se sada veliča lik i djelo nekog drugog, neke druge opcije, a znamo svi da su sve te projekte Jasmin Krizmanić i Hrvatska narodna stranka donijeli u općinu Gornja Stubica – rekao je Šplajt, pa poručio da Krizmanić ima punu potporu zagorskog HNS-a i da će kao organizacija učiniti sve da on pobijedi u nedjelju.

Sukreator politike

Ferek – Jambrek je zahvalio svim biračima koji su ih prepoznali i u njima vidjeli vrijednost.

– To baš i nije malo, 4500 glasova, blizu deset posto, s obzirom na to da su nas prije dva – tri mjeseca neki doslovno otpisali i govorili da HNS ne vrijedi ništa. Pokazali smo, zajedno s partnerima, kojima zahvaljujem, da ćemo biti u Županijskoj skupštini, da ćemo biti sukreator politike u Krapinsko – zagorskoj županiji i mislim da je to ono što je bitno jer, bez imalo skromnosti, imamo znanje, imamo vrijednost, želimo i možemo raditi za dobrobit Zagorja. Kad smo u krenuli u kampanju, bilo je pitanja kako ćemo funkcionirati sa županom, pa sam kao dugogodišnji zamjenik rekao da se mi borimo za svoje projekte, mi smo za sebe, a ne protiv nekoga drugoga. Što je bilo dobro, smo poduprli i uvijek ćemo poduprijeti, a ovu sam temu otvorio zato što je kolega zamjenik Jasmina Krizmanića u Gornjoj Stubici, Vladimir Škvorc, iako smo bili ekipa do nedavno, malo pretjerao, tako se ponašati u kampanji, to ne radi nitko i to neće donijeti ništa dobroga. Mislim da to nije korektno. Pokušavam zamisliti da sam ja vodio kampanju na taj način… Ipak smatram da si nakon izbora treba ostati dobar sa svima i boriti se za svoju općinu, grad ili županiju. Mislim da je bolje da se kandidati usmjere na projekte, tko će koliko napraviti, a ne tko je koliko napravio jer to se zna i to se vidi. Ja odgovorno tvrdim da je Jasmin Krizmanić jedan od načelnika kod kojih se to najviše vidi. Gornja Stubica je imala indeks razvijenost jedan stupanj manji i nakon godina Krizmanićevog upravljanja, imamo općinu koja se naočigled razvila – napraviti vrtić i toliko projekata, od cestogradnje do projekta za dvoranu, mislim da se to ne može osporiti i da će birači to vidjeti i da neće nasjesti na ono što govori protukandidat – rekao je Ferek – Jambrek, pa još jednom čestitao županu Željku Kolaru i njegovoj zamjenici Jasni Petek.

– Bio sam dugogodišnji član te ekipe i mislim da ćemo zajedno u Skupštini raditi za dobrobit naše županije. Nećemo odustati, i dalje ćemo biti tu jer sada se pokazalo da kada nema konstruktivne oporbe, kada nema protukandidata, kada nema ljudi koji su faktor korekcije, to nije dobro jer se sve to pretvara u nekakvu samovolju. Ne smijemo zaboraviti niti da je HNS po prvi puta u povijesti u našoj županiji izašao sam na izbore i da smo dokazali da možemo i sami – zaključio je Ferek – Jambrek.

Kvalitetan kadar

Da su zadovoljni izbornim rezultatom, poručio je i Davor Kljak, koji je bio kandidat Reformista za gradonačelnika Zlatara.

– Postigli smo određeni broj vijećnika i napravili jedan dobar iskorak, ulaskom u Županijsku skupštinu. Želim zahvaliti partnerima koji su bili korektni i profesionalni. Za nas, izbori još nisu gotovi, podržavamo gospodina Jasmina Krizmanića kao partnera u Gornjoj Stubici i Željka Odaka u Bedekovčini za načelnika – poručio je Kljak.
I kandidatkinja za zamjenicu župan Irena Grden iz Narodne stranke – Reformisti rekla je da nemaju razloga biti nezadovoljni.

– Žao mi je što ljudi nisu u većem obujmu prepoznali vrijednost gospodina Anđelka Fereka – Jambreka. Ovim putem dajem dodatnu potporu za neodustajanje. Nadam se da započinjemo kampanju kroz četiri godine, dakle, danas započinjemo, pa ćemo vidjeti kako će to završiti. Bilo bi šteta da nam jedan kvalitetan kadar, čovjek koji želi, zna, hoće i može ne bude više prisutan u politici Krapinsko – zagorske županije. Našem kandidatu Jasminu Krizmaniću iz Gornje Stubice želim da ostvari dobar rezultat u nedjelju i nadam se da ćemo zajedničkim snagama nastaviti rad za boljitak sviju nas, u Gornjoj Stubici, ali i u cijeloj Krapinsko – zagorskoj županiji – zaključila je Grden. (jj, vc)

Najnovije po kategorijama

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba

Prijavite se na naš newsletter