"SPREMNI ZA IZBORE": U poslovnoj zoni u Gornjoj Stubici predstavljen izborni program kandidata koalicije HNS-a, HSS-a Braće Radić i NS- Reformista

FEREK – JAMBREK: Imamo program na za četiri, već za narednih 15 godina za boljitak Zagorja. ŠPLAJT: Siguran sam da ćemo imati župana i da će naša županijska lista pod brojem 5 biti ta koja će donijeti bolju budućnost Zagorju

Objavljeno: 08.05.2021. Valentina Cigula

Županijska organizacija HNS-a Krapinsko – zagorske županije predstavila je u subotu, u poslovnoj zoni Gornja Stubica, izborni program kandidata za krapinsko – zagorskog župana Anđelka Fereka- Jambreka.

O programu su osim aktualnog zamjenika župana za gospodarstvo Anđelka Fereka – Jambreka govorili i predsjednik Županijske organizacije HNS-a Robert Šplajt, predsjednik Županijske organizacije NS-Reformisti Davor Kljak i predsjednik Središnjeg odbora HNS-a Jasmin Krizmanić.

Kandidat za župana Anđelko Ferek – Jambrek rekao je kako će predstaviti program za četiri, ali ne samo za četiri, već za sljedećih 15 godina za Krapinsko-zagorsku županiju. Njihov program možete pogledati OVDJE.

– Ozbiljne projekte ne možete odraditi za četiri godine i svatko tko kaže da će napraviti jedan ozbiljan projekt, nije točno zato što znamo koliko projekti traju i koliko treba raditi da bi se oni realizirali – istaknuo je Ferek- Jambrek.

Predsjednik Županijske organizacije HNS-a i načelnik Kumrovca Robert Šplajt rekao je kako se u gospodarskoj zoni u Gornjoj Stubici razvijaju novi potencijali u gospodarstvu, a upravo je Ferek – Jambrek osoba koja više od 12 godina doprinosi razvoju gospodarstva u Zagorju kako bi ono bilo bolje, jače i transparentnije te je zbog toga odličan izbor za novog župana.

– Osvrnut ću se i na našu županijsku listu koju čine kvalitetni ljudi, u koaliciji Hrvatske narodne stranke s Narodnom strankom-Reformisti i HSS-om Braće Radić. Ima tu kvalitetnih nezavisnih kandidata. Marljivi su ljudi koji rade za bolju budućnost svih nas i našeg lijepog Zagorja. Još jednom poručujem, spremni smo za izbore i napravili smo sve kako bi birači to prepoznali i siguran sam da ćemo imati budućeg župana i da će naša županijska lista pod brojem 5 biti ta koja će donijeti bolju budućnost našeg Zagorja – poručio je Šplajt.

Poslovna zona Dona

Predsjednik Središnjeg odbora HNS-a i načelnik Gornje Stubice Jasmin Krizmanić kao domaćin osvrnuo se na djelatnost tvrtki koje posluju na području poslovne zone Dona.

– Ova poslovna zona je jedan primjer suradnje između regionalne lokalne samouprave i tvrtki koje se bave različitom djelatnošću. Prije dvije godine, 13 raznih tvrtki različitih djelatnosti su u Gornjoj Stubici kupile ovaj prostor od gospodina Pripuza te ga pretvorile u prostor za svoju tvrtku. To su proizvođači koji su do sada bili ili u svojim dvorištima ili su bili u najmu, a kupnjom su si omogućili da se mogu razvijati i biti konkurentni na tržištu. Nakon dvije godine možemo reći, da su reprezentativni i da mogu pokazati svojim kupcima gdje rade, da su ozbiljni i da svojom mobilnošću mogu konkurirati na tržištu rada – pojasnio je Krizmanić, pa napomenuo problem s kojim se suočava poslovna zona.

– Razgovarali smo o tome i s ministrom Ćorićem. Radi se o vidljivom nedostatku infrastrukture. Postoje poslovne zone u Hrvatskoj gdje su izgrađene infrastrukture, ali gdje su te poslovne zone neaktivne, odnosno drugim riječima, ne postoji nitko u tim poslovnim zonama, nijedna tvrtka. Ovdje je obrnut slučaj, znači postoje tvrtke, ali je infrastruktura neadekvatna. Ono što je svima nama cilj, a dakako i našem budućem županu je da ovu zonu pretvori u zonu sa svom potrebnom infrastrukturom koja je neophodna za rad svih ovih 20 tvrtki s otprilike 300 zaposlenih, koje se nalaze u ovom prostoru od otprilike 300.000 kvadratnih metara – poručio je Krizmanić.

Časni i odgovorni ljudi

Predsjednik Županijske organizacije NS-Reformisti i kandidat za gradonačelnika Zlatara Davor Kljak rekao je kako su prije tri tjedna, Reformisti postigli koalicijski sporazum sa  HNS-a i HSS-a Braće Radić te da su se tada nadali da će ta koalicija postići sinergiju, a danas mogu sa sigurnošću potvrditi kako je ona postignuta, što se vidi radom na terenu.

– Ovom koalicijom, listom i kandidatom za župana, birači centra imaju konačno svog kandidata odnosno svoje kandidate, bilo za župana ili listu. To su časni i odgovorni ljudi koji su svojim radom i znanjem to dokazali. Nakon ova tri tjedna možemo biti sigurni da smo predlaganjem kandidata za župana Fereka – Jambreka i Irene Grden za zamjenicu, pogodili prave ljude za pravo mjesto. Jedini naš moto za ovu županiju, jest da ćemo raditi za boljitak građana danas i sutra – napomenuo je Davor Kljak.

Najnovije po kategorijama

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba

Prijavite se na naš newsletter