Članovi Atletskog kluba Zabok ostvarili vrhunski rezultat na 20. prvenstvu Oružanih snaga RH u krosu

Nikola Špoljar apsolutni pobjednik utrke, Alen Čretni treći

Objavljeno: 01.04.2019. zagorjeinternational

U Sinju je u četvrtak, u organizaciji Gardijske motorizirane brigade HKoV-a, održano 20. prvenstvo Oružanih snaga Republike Hrvatske u krosu, na kojem su sudjelovala i dvojica članova Atletskog kluba Zabok. Ukupno je sudjelovalo 106 natjecatelja, među kojima 33 žene. Natjecanje se provodilo na prostoru Atletskog kluba Sinj, a završna je svečanost održana u vojarni 126. brigade HV-a, gdje su uručene medalje i pehari najuspješnijim pojedincima i ekipama.

Apsolutni pobjednik utrke bio je Nikola Špoljar, član AK Zabok, s vremenom 35:45, drugoplasirani Danijel Katalenić (37:10), a trećeplasirani također član AK Zabok Alen Čretni (37:32). U kategoriji mlađi seniori, zlatnu medalju osvojio je kadet Alen Čretni (HVU), srebrnu vojnik Kristijan Sušilović (GMBR), a brončanu vojnik Antonio Đurčević (GOMBR). Među starijim seniorima, najbolji je bio skupnik Nikola Špoljar (GMBR), drugo mjesto osvojio je Ivan Gale (HRM), a trećeplasirani je skupnik Stjepan Novoselec (GOMBR), dok je među veteranima zlato osvojio nadnarednik Danijel Katalenić (ZZP), srebro natporučnik Ivan Gerenčir (GOMBR), a broncu stožerni narednik Mladen Tisaj (PVP). Špoljaru je ovo četvrta pobjeda zaredom u vojnom krosu, dok je Čretni upisao prvi nastup i pokazao da može konkurirati najbržim vojnicima OSRH-a.