Na Otvorenom državnom prvenstvu osnovnih škola u taekwondou sudjelovalo 250 učenika iz 33 škole

Učenici OŠ “Vladimir Bosnar” iz Stubičkih Toplica, ujedno članovi Taekwondo kluba Kapelščak, osvojili šest medalja

Objavljeno: 08.03.2019. IB

Hrvatski školski sportski savez i Taekwondo savez Hrvatske organizirali su Otvoreno državno prvenstvo školskih sportskih društava osnovnih škola Republike Hrvatske u taekwondou. Na natjecanju su sudjelovali učenici petih i šestih te sedmih i osmih razreda, a održano je u sportskoj dvorani “Sutinska vrela” u Zagrebu. Natjecanje se odvijalo u dvije discipline – sportska borba i forme prema pravilima WTF-a. Sudjelovale su 33 škole s 250 učenika i učenica. Učenici Osnovne škole “Vladimir Bosnar” iz Stubičkih Toplica, ujedno članovi Taekwondo kluba Kapelščak, postigli su odličan rezultat u obje discipline.
Kod sedmih i osmih razreda, u kategoriji formi, Valentina Pilarić je osvojila drugo, a Mateja Ljubić i Lovro Frgec treće mjesto, dok je Ella Javoršćak u sportskoj borbi do 51 kilogram bila treća. Kod petih i šestih razreda treće mjesto u kategoriji formi, osvojio je Jakov Bos, a u sportskoj borbi do 39 kilograma, Domagoj Kraljić. U ukupnom plasmanu, OŠ “Vladimir Bosnar” je zauzela 29. mjesto, u kategoriji sedmih i osmih razreda 17. mjesto, u kategoriji petih i šestih razreda 26. mjesto, a u disciplini formi sedmo mjesto.