Na konferenciji za medije u Zaboku, SDP-ovi Siniša Hajdaš Dončić i Marko Vešligaj izrazili su nezadovoljstvo brojem općina i gradova koji su dobili status brdsko – planinskih područja

NEJASNI KRITERIJI: U Zagorju bi taj status trebali imati svi, izradit ćemo pravedniji model u suradnji s KZŽ i ponuditi ga jedinicama lokalne samouprave

Objavljeno: 05.02.2019. zagorjeinternational

Zakonom o brdsko-planinskim područjima tek je jedna nova općina u Krapinsko – zagorskoj županiji, Hum na Sutli, dobila taj status, što su na press konferenciji u Zaboku komentirali SDP-ovi potpredsjednik Hrvatskog sabora Siniša Hajdaš Dončić i zastupnik Marko Vešligaj.
– Gledajući konfiguraciju naše županije, sve zagorske jedinice lokalne samouprave trebale bi ostvariti takav status, no brojna naselja i dalje ostaju izvan njega, iako bi prema kriterijima trebala biti obuhvaćena – rekli su, dodajući kako su ionako nejasni kriteriji pri dodjeljivanju statusa, čak i kod ovih JLS koje su ga dobile, no indikativno je, dodali su, da nijedna općina i grad gdje SDP ima čelnika, nije u obuhvatu novog zakona.
Zato će, najavili su, u suradnji s vodstvom Krapinsko-zagorske županije izraditi pravedniji model i pokaže li se on dobrim, pozvati i ostale jedinice lokalne uprave i samouprave da se priključe, a bit će ponuđen i drugim regionalnim samoupravama u Hrvatskoj da ga provode, kako bi sva naselja koja nisu dobila status imala ista prava kao i ona koja su status dobila.

Najnovije po kategorijama

˝Kada se sjetim kako smo igrali nogomet zajedno teško je, a ovo je naš mali doprinos da se prisjetimo svega što je dao za nogomet, našem klubu i što je kao čovjek dao svima nama˝

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba

Prijavite se na naš newsletter