Olimpovci na Međunarodnom plivačkom mitingu u Zadru osvojili 13 medalja

Patrik Erceg s pet medalja postao ukupni pobjednik mini Grand prix-a

Objavljeno: 19.11.2018. IB

Druga postaja plivačkih natjecanja Hrvatskog plivačkog saveza mini Grand prix Hrvatska u Zadru je okupila 500 natjecatelja iz 30 klubova u kategorijama kadeta i mlađih kadeta. Međunarodni plivački miting pod nazivom “Sveti Krševan“ održan je na zatvorenom plivalištu Višnjik, a na njemu je nastupilo i deset plivačica i plivača Olimpa iz Zaboka. Ukupno su osvojili 13 medalja, od toga četiri zlatne, pet srebrnih i četiri brončane. Najbolji pojedinac bio je kadet Patrik Erceg. Osvojio je zlatne medalje na 100 leptir i 200 mješovito, srebrne na 200 prsno, 100 slobodno i 800 slobodno. Patrik Erceg je s Hrvojem Tomićem iz Splita postao pobjednik mini Grand Prixa s 2053 FINA boda iz zbira četiri discipline. Četiri medalje osvojila je Emma Horvat u 2008. godištu. Bila je zlatna na 100 leptir, srebrna na 100 slobodno i brončana na 200 mješovito i 400 slobodno. Odličan nastup imala je Jana Pavalić u 2007. godištu osvojivši tri medalje. Na 100 leptir bila je zlatna, na 400 slobodno srebrna i na 100 slobodno brončana. Malo sportske sreće nedostajalo je za broncu na 200 leptir gdje je bila četvrta. Leon Novak bio je brončani na 400 slobodno. Unutar prvih deset plasmana uvrstila se i Vanja Bartol osvojivši deveto mjesto na 200 leptir. S popravljenim osobnim rezultatima plivali su još i Lea Piljek, Lucija Borošak, Gita Vlahek, Patrik Dinjar i Ivan Fučkar. Već idući vikend Olimpovci plivaju u Vukovaru na Regionalnom prvenstvu Hrvatske.