USPJEH ZAGORSKOG ATLETIČARA NA MEĐUNARODNOM MITINGU ZA OSOBE S INVALIDITETOM

Luka Đukez iz Lobora ispunio normu za Svjetsko prvenstvo u Londonu

Objavljeno: 29.05.2017. zagorjeinternational

Na međunarodnom atletskom mitingu za osobe s invaliditetom Croatia Open 2017, u organizaciji HASOSI-a, održanom na zagrebačkoj Mladosti, od zagorskih sportaša s invaliditetom nastupio je Luka Đukez iz Lobora, član zagrebačkog AKOSI Agram. Luka je nastupio u dvije discipline. U subotu se natjecao u bacanju kugle u kategoriji F35,36,37,38 te je s bačenih 9,01 metar zauzeo treće mjesto, te osvojio brončanu medalju, a time je ujedno ispunio normu za Svjetsko prvenstvo u Londonu, koja je jedan od kriterija za odlazak na to prestižno natjecanje. Drugog dana natjecanja, u nedjelju, nastupio je u utrci na 200 metara u kategoriji T35,36,37,38, gdje je završio kao trećeplasirani i također osvojio brončanu medalju. 11. lipnja 2017. Luka planira nastupiti na Otvorenom prvenstvu za osobe s invaliditetom Crne Gore u Baru.