Tri zlata i pet bronci za Olimpovce

Tesa Novak osvojila Plivački miting “Žabac” i uvjerljivo vodi za Grand prix Hrvatske

Objavljeno: 27.03.2017. zagorjeinternational

Plivačice i plivači PK Olimp Zabok nastupili su na dvodnevnom Međunarodnom plivačkom mitingu “Žabac 2017.”, koji je održan na 50-metarskom bazenu Sportskog centra Mladost. Ovogodišnji jubilarni deseti po redu miting za kadete i mlađe kadete okupio je više od 300 plivačica i plivača iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Olimpovci su nastupili s osam plivača i četiri plivačice i osvojili ukupno osam medalja, od čega tri zlatne i pet brončanih. Najbolji rezultat ostvarila je kadetkinja Tesa Novak, koja je odličnim plivanjem osvojila Plivački miting Žabac u ženskoj konkurenciji. S novih 25 bodova, uvjerljivo i dalje vodi u ukupnom plasmanu za HPS mini Grand prix Hrvatska. Tesa je osvojila zlatne medalje na 100 i 800 slobodno, te 200 mješovito. Tri medalje brončanog sjaja osvojio je Patrik Erceg u kategoriji mlađih kadeta, i to na 400 i 800 slobodno i 100 leptir. Mauro Šipek Glavač bio je među mlađim kadetima brončani na 200 mješovito, a brončana je bila i Mia Hren među mlađim kadetkinjama na 400 slobodno. Od ostalih vrijednih rezultata može se izdvojiti peto mjesto Jane Pavalić, među mlađim kadetkinjama na 400 slobodno. Pod stručnim vodstvom Ivice Androića i Maje Martinić, za PK Olimp Zabok nastupili su još i Vanja Bartol, Petar Pavalić, Gašpar Futivić, Ivan Bogdanić, Noa Benčić, Andrija Anić i Viktor Ostriž, koji su popravili svoja osobna vremena. Iduće natjecanje za Olimpovce bit će u Celju 1. travnja.