POLUSEZONA IZ SNOVA

Zeleni “petardom” protiv Siscie osvojili naslov jesenskog prvaka

Objavljeno: 05.12.2016. Alen Brodar

MNK Jesenje je uvjerljivom, gotovo rutinskom pobjedom nad MNK Sisciom od 5:0 osiguralo naslov jesenskog prvaka 2. HMNL – sjever, čime su potvrdili da su trenutno najjača momčad lige. Momčad Josipa Leljaka povela je već u 2. minuti susreta pogotkom Marka Strabića i bez većih problema kontrolirala utakmicu. Na 2:0 povisio je Denis Švaljek u 6. minuti i tim se rezultatom odlazi na odmor. U 5. minuti nastavka na 3:0 povisuje igrač utakmice, kapetan domaćih Davor Presečki, da bi konačni rezultat s dva pogotka u 32. i 35. minuti postavio Matija Majcenić, na zadovoljstvo 550 domaćih navijača.

Jesenje je tako zasluženo došlo do jesenskog naslova, budući da su u sedam odigranih susreta ostvarili šest pobjeda, a samo je Rab u 2. kolu na domaćem terenu uspio ostati neporažen u dvoboju sa “zelenima”, kada su odigrali 4:4. Jesenje je uz prvenstveni trijumf kod momčadi Rugvice istog suparnika porazilo i u kupu, gdje će igrati finale protiv Futsal Dinama. Eventualnim trijumfom protiv Dinama, Jesenje bi tako zaokružilo polusezonu iz snova.