Uspjeh zagorskih plivača u Celju

Olimpovcima 34 medalje, Tesa Novak pobjednica mitinga

Objavljeno: 14.11.2016. mladenmandic

Plivači PK Olimp Zabok sudjelovali su proteklog vikenda na dvodnevnom međunarodnom plivačkom natjecanju na 25-metarskom bazenu Golovec, pod nazivom 31. “Pokal mesta Celja“. Prema programu natjecanja, u subotu su plivali stariji, a u nedjelju mlađi natjecatelji. Sportski direktor Ivica Androić u Celje je poveo šest plivača i pet plivačica, koji su se natjecali u tri dobne kategorije i osvojili ukupno 34 medalje – 17 zlatnih, deset srebrnih i sedam brončanih.

Nagrada organizatora

Pobjednica mitinga u nedjelju postala je Tesa Novak, osvojivši i nagradu organizatora. U subotu je Karlo Iljaš u kategoriji B osvojio zlatne medalje na 400 i 800 slobodno, 400 mješovito i srebrnu na 200 leptir. Nikola Iveković je u kategoriji C osvojio srebrnu medalju na 200 slobodno i brončane medalje na 50 prsno i 100 slobodno. Marta Vidas je u kategoriji B osvojila srebrne medalje na 100 i 200 leđno, te brončanu na 50 leđno. Hana Sivec je u kategoriji C osvojila brončane medalje na 50 i 100 leptir. Lana Halapir je u kategoriji C osvojila srebrnu medalju na 400 mješovito. U subotu su još nastupili Tin Bogdanić, Manuel Jurak, Lovro Futivić, David Benčić, Magda Slovenec i Dora Vlašić. U nedjelju je Olimp nastupio s 11 plivača, od toga sedam plivača i četiri plivačice. Tesa Novak u kategoriji A osvojila je zlatne medalje u svim disciplinama u kojima je nastupila, ukupno šest na 50, 100 i 200 slobodno, 50 i 100 leptir i 100 mješovito.

Pet Ercegovih zlata

Patrik Erceg je u kategoriji B također bio zlatni u svim disciplinama, osvojivši pet zlata na 100 i 200 slobodno, 50 i 100 leptir i 100 mješovito. Vili Sivec je u kategoriji A bio zlatni na 100 leptir i četiri puta srebrni na 50, 100 i 200 slobodno i 50 leptir. Mauro Šipek Glavač u kategoriji B bio je zlatni na 50 i 100 prsno, srebrni na 200 slobodno i brončani na 100 leptir. Ivan Bogdanić, također u kategoriji B, osvojio je broncu na 100 leđno. U nedjelju su još nastupili i Jana Pavalić, Petar Pavalić, Vanja Bartol i Roko Damiani. Na kraju natjecanja, plivala se i muško – ženska štafeta 8 x 50, u kojoj su Olimpovci osvojili šesto mjesto. U sastavu štafete bili su Tesa Novak, Petar Pavalić, Vanja Bartol, Mauro Šipek Glavač, Marija Žnidarec, Jana Pavalić, Patrik Erceg i Vili Sivec. Svoja osobna vremena popravio je i Viktor Ostriž. Već idući vikend, plivačice i plivači Olimpa nastupaju u Zadru, na drugom HPS mini Grand prixu Sveti Krševan.