Uspjeh mažoretkinja iz Mača

Aline osvojile prvu svjetsku medalju za Zagorje na kontinentalnom prvenstvu u Poreču

Objavljeno: 04.10.2016. mladenmandic

Mačanske mažoretkinje Alina osvojile su treće mjesto i prvu svjetsku medalju za Zagorje na Drugom svjetskom prvenstvu mažoretkinja u Poreču. Prvenstvo se održalo u organizaciji Saveza mažoretkinja i pom – pon timova Hrvatske i Majorette – sport World Federationa. Natjecanju je prisustvovalo čak 3060 mažoretkinja, a u konkurenciji od 82 mažoret tima iz 15 zemalja i tri kontinenta, mačanske mažoretkinje Alina osvojile su treće mjesto u kategoriji mini formacija flag seniori. Alina su mali zagorski tim koji broji 20-ak članica, a iduće godine obilježavaju i svoju desetu godišnjicu postojanja. Dosad su osvojile mnoge medalje na državnim i međunarodnim natjecanjima – prošle godine zlato na Europskom prvenstvu mažoretkinja u Brnu, a ove godine s Europskog prvenstva u Puchovu, vratile su se s broncom.