Olimpovci na Međunarodnom plivačkom mitingu “Mladost 2018” u Zagrebu osvojili osam medalja

Tesa Novak zlatna na 100 leptir i 200 slobodno, a Vili Sivec na 100 i 200 leptir

Objavljeno: 12.11.2018. zagorjeinternational

Plivačice i plivači Olimpa iz Zaboka nastupili  su na 46. izdanju Međunarodnog plivačkog mitinga “Mladost 2018“, održanog u Zagrebu. Na plivalištu Športskog centra Mladost okupilo se 420 natjecatelja iz Italije, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske, a miting je ujedno bio i druga postaja serijala Grand Prix Hrvatska. Olimp su predstavljale tri plivačice i četiri plivača. U iznimno jakoj međunarodnoj konkurenciji ukupno su osvojili osam medalja, od toga četiri zlatne, jednu srebrnu i tri brončane.  Tesa Novak je među mlađim juniorkama osvojila zlata na 100 leptir i 200 slobodno, na 200 leptir je bila srebrna, a na 100 slobodno brončana. Vili Sivec je među mlađim juniorima na 100 i 200 leptir bio zlatni, a na 100 slobodno četvrti. Juniorka Hana Sivec je na 50 i 100 leptir osvojila brončano odličje, a na 50 slobodno bila je četvrta. Nikola Iveković je kao junior bio šesti na 200 prsno i sedmi na 50 prsno. Mlađi junior Petar Pavalić kvalificirao se u mlađe juniorsko finale na 100 mješovito i zauzeo deseto mjesto. Svoje osobne rezultate popravili su juniorka Magda Slovenec, kojoj je nedostajalo malo sportske sreće za ulazak u  juniorsko finale u  leđnoj tehnici i Gašpar Futivić koji je nastupio u prsnom. Sljedeće natjecanje je već idući vikend u Zadru na kojem nastupaju kadeti i mlađi naraštaji plivača. (ib)