Ponovo uspješni nastupi članova Atletskog kluba Zabok

Braća Špoljar odnijeli pobjede – Mario u Varaždinu, a Nikola u Čakovcu i Sinju, gdje se pokazao nabržim hrvatskim vojnikom

Objavljeno: 08.04.2018. AB

U Varaždinu je održan 7. Dravski ultracross, na kojem je AK Zabok imao tri predstavnika. Mario Špoljar osvojio je prvo mjesto u ekipnom poretku za Zabok, na stazi duljine 16 km u vremenu 1:00:27. Drugi od Zabočana, odnosno treći u ukupnom poretku bio je Alen Čretni s vremenom 1:01:44, a treći od Zabočana, a sedmi u ukupnom poretku bio je Tomislav Jurki s vremenom 1:05:12.
AK Zabok istog dana imao je dva predstavnika na 1. Međimurskom trailu koji je održan u Čakovcu, a Nikola Špoljar odnio je pobjedu u ukupnom poretku utrke na stazi dugoj 26,5 kilometara, s vremenom 2:00:08, dok je Sven Šemovčan završio urku na 54. mjestu, s vremenom 3:11:40. Nikola je inače još pobijedio u kategoriji starijih seniora na 19. prvenstvu Oružanih snaga RH u krosu, koje se u srijedu, 28. ožujka 2018. održalo u Sinju. Na prvenstvu je sudjelovalo ukupno 110 pripadnika Hrvatske vojske iz 18 postrojbi.