U 13. kolu 2. HMNL Sjever Jesenje iskoristilo remi Bjelovara i Zagreba 92 te pobjedom protiv Novog Marofa zauzelo drugo mjesto

SVI NA ZAGREB 92: Računica je jednostavna – ako Jesenje pobijedi sve utakmice do kraja sezone, bit će prvaci

Objavljeno: 13.03.2018. AB

Odigrani su susreti 13. kola 2. HMNL-sjever, u kojem su veliku pažnju privlačila dva derbija koja kroje vrh prvenstvene ljestvice. Zagreb 92 i Bjelovar podijelili su bodove odigravši 4:4, dok je Jesenje u Novom Marofu slavilo protiv istoimenog domaćina rezultatom 2:5. Švaljek je u 12. minuti donio prednost gostima, a isti je igrač u 26. minuti zabio za 0:2. Minutu kasnije Presečki zabija za 0:3, no domaćin golom Harmicara vraća rezultatsku neizvjesnost. Gosti su kontrolirali susret i na koncu upisali zasluženu pobjedu koju je u posljednjoj minuti svojim trećim zgoditkom za konačnih 2:5 potvrdio Švaljek. Jesenje se tako s osvojenih 30 bodova vratilo na drugo mjesto ljestvice, samo bod iza Bjelovara, iako Zagreb 92, koji im u sljedećem kolu dolazi u goste ima samo bod, ali i utakmicu manje. No Jesenje, zahvaljujući remiju Zagreba i Bjelovara do kraja sezone ima sve u svojim nogama i računica je jednostavna – ako pobijedi sve utakmice do kraja, bit će prvaci 2. HMNL Sjever. Naime, osim derbija protiv Zagreba 92, koji predstoji ovaj vikend, u Krapinu u zadnjem kolu dolazi i Bjelovar. U svakom slučaju, bit će to zanimljivih pet kola do završetka sezone.