SCHLOSSEROVE STUBE NA ŠALATI

Na poznatoj zagrebačkoj utrci “162. stube” pobijedio Antonio Kleković iz Atletskog kluba Zabok

Objavljeno: 12.02.2018. JJ

U subotu je na Šalati održana tradicionalna, 11. po redu utrka “162. stube”, na kojoj su pobjede ostvarili Anda Tomaš (AK Svetice Zagreb) i Antonio Kleković (AK Zabok). Vrlo hladno i vjetrovito vrijeme, povremena kiša i snijeg očito su bili razlozi što se na startu pojavilo “samo” 282 trkača, umjesto gotovo 500, koliko ih se prijavilo. Na startu se pojavio i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, nakon čijeg su pozdrava trkači krenuli kratkom, ali vrlo valovitom stazom na kojoj su na kraju morali svladati 162 poznate Schlosserove stube i onda još 200-tinjak metara dugi i naporni uspon do Upravne zgrade Medicinskog fakulteta.
Stazu dugu oko 4200 metara prvi je svladao Antonio Kleković i to prestigavši Ivana Maletića upravo na završnoj uzbrdici, te je ciljem prošao u vremenu od 15 minuta i 22 sekunde, samo sekundu brže od Maletića. Treći je bio Silvio Grđan. U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Anda Tomaš, koja je postavila ženski rekord staze s vremenom od točno 17 minuta, a iza nje ciljem su prošle Sandra Šrut i Irena Smojver.