ODRŽAN JUBILARNI DESETI MARATON “RADOBOJSKA USPINJAČA”: PETU POBJEDU U NIZU OSTVARIO NIKOLA ŠPOLJAR

Najmlađi maratonac imao sedam, a najstariji 80 godina

Objavljeno: 18.10.2017. JJ

Održan je jubilarni deseti radobojski maraton “Radobojska uspinjača 2017.” Na već poznatoj i relativno zahtjevnoj stazi okupilo se više od 70 trkača. Pobjedničku tradiciju nastavio je Nikola Špoljar, kojemu je ovo bila peta pobjeda u nizu na radobojskoj stazi. U ženskoj konkurenciji nabolje vrijeme ostvarila je Maja Perišić. Iznimni rezultat ove je godine ostvario i domaći natjecatelj Stjepan Sever, koji je u ukupnom poretku osvojio osmo mjesto, dok je u dobnoj kategoriji M45 osvojio prvo mjesto.
Ove godine na startu radobojske utrke pojavio se i dosad najmlađi trkač u deset godina održavanja radobojske utrke – sedmogodišnji Luka Kranjčec. Stazu je svladao bez problema. Najstariji natjecatelj bio je 80-godišnji Stjepan Puh, koji je također bez problema odradio utrku. Organizator ovogodišnje utrke bili su Klub Maraton Krapina, Općina Radoboj, Sportska zajednica općine Radoboj i Školsko sportsko društvo Mirna.