Uspjeh učenika SŠ Bedekovčina

Karlu Pavetiću prva nagrada među 58 pristiglih fotografija na natječaju HOO-a

Objavljeno: 20.04.2017. mladenmandic

Učenik Srednje škole Bedekovčina Karlo Pavetić osvojio je svojom fotografijom na temu košarke prvu nagradu na ovogodišnjem fotografskom natječaju Hrvatskog olimpijskog odbora “Školski sport i olimpijski pokret”. Na zadanu temu “Košarka kroz fotografiju” pristiglo je 58 fotografija učenika 29 osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj. U srednjoškolskoj kategoriji, ona Karla Pavetića proglašena je najboljom. Tema fotografije bio je motiv s bilo kojeg natjecanja školskih sportskih klubova u košarci, a pobjednička fotografija prikazuje košarkašku utakmicu županijskog prvenstva koja se odigravala u Krapini. O najboljim fotografijama odlučivali su članovi Ocjenjivačkog suda Hrvatske olimpijske akademije Danira Bilić Nakić, Maja Čizmić Regula i Robert Valai, te Hrvatskog školskog sportskog saveza, Marin Horvat i Davor Juriša. Prvim mjestom na natječaju, Karlo Pavetić osvojio je sportsku opremu u vrijednosti 1200 kuna, a Srednja škola Bedekovčina, kao prijavitelj, sportsku opremu i rekvizite u vrijednosti šest tisuća kuna. Sve fotografije bit će izložene tijekom završnice Državnog prvenstva školskih sportskih društava za osnovne i srednje škole koje se održava u Poreču i za vrijeme organizacije Svjetskog školskog prvenstva u košarci.