KOŠARKAŠKI KLUB KRAPINA

Kadeti nadmoćni nad KK Maksimirom, u dramatičnoj završnici pobjedu nad Samoborcima ostvarili i mlađi kadeti

Objavljeno: 14.02.2017. zagorjeinternational

U 17. kolu IV. Kadetske lige, košarkaši KK Krapina pobijedili su KK Maksimir rezultatom 67:57. Već u prvih nekoliko minuta Krapinčani su prešli u vodstvo, čuvajući prednost do samog kraja. Zahvaljujući dobroj igri i kontroli rezultata, priliku da zaigraju dobili su i mlađi igrači. Kadeti Krapine trenutno su na šestom mjestu, s utakmicom manje, a prema riječima trenera Marka Goluba, u KK Krapina se nadaju da će u ostale dvije utakmice ostvariti pobjede i popeti se na treće ili četvrto mjesto. U 18. kolu, krapinski košarkaši gostuju u Dugoj Resi.
U prvom kolu mlađe kadetske lige, košarkaši KK Krapina porazili su Samobor rezultatom 70:68. U drugoj četvrtini, Krapinčani su imali prednost od 15 koševa, no tada počinje oštrija igra i polako se topi prednost Krapine. U dramatičnoj završnici, Krapinčani su vodili s dva koša prednosti, a protivnik je imao loptu za pobjedu. Dok su Samoborci šutirali tricu za pobjedu, domaćini su napravili prekršaj, no gostujuća momčad je promašila sva tri slobodna bacanja, Krapinčani su uzeli loptu i osvojili dva boda. Dobru igru domaćina potvrđuje i činjenica da su svi igrači KK Krapine upisani u strijelce.
U drugom kolu mlađe kadetske lige, KK Krapina igra u gostima, kod Hermes Analitike.
U II. Juniorskoj ženskoj košarkaškoj ligi, odgođena je utakmica između ŽKK Orka i KK Krapina.