Uspješan nastup plivača

Olimpovci se iz Varaždina vratili s 19 medalja

Objavljeno: 13.12.2016. mladenmandic

U organizaciji plivačkog kluba Barok iz Varaždina, uz Dan grada, održan je šesti po redu Međunarodni plivački miting “Sveti Nikola”. Miting je održan na 25-metarskom gradskom bazenu i boduje se za HPS mini Grand Prix Hrvatska. Nastupilo je rekordnih 411 natjecatelja iz 18 hrvatskih, tri slovenska, dva bosansko – hercegovačka i jednog srpskog plivačkog kluba. Plivački klub Olimp Zabok, pod vodstvom sportskog direktora Ivice Androića, nastupio je s devet natjecatelja, koji su osvojili ukupno 19 medalja – osam zlata, devet srebra i dvije bronce.

Tesa Novak

Pobjednica mitinga u ženskoj konkurenciji postala je Tesa Novak, koja vodi i u ukupnom plasmanu serijala HPS mini Grand prix Hrvatska sa 75 bodova. Tesa je otplivala i najvrjedniji rezultat mitinga u ženskoj konkurenciji na 100 slobodno i osvojila zlatne medalje na 100 slobodno i 200 mješovito, te srebrne na 800 slobodno i 200 prsno. Poklonom organizatora nagrađena je i u zbiru dva rezultata. Četiri zlatne medalje u Zagorje donio je i Mauro Šipek Glavač, koji je u D kategoriji otplivao najvrjedniji rezultat na 400 slobodno. Mauro je bio zlatni u svim disciplinama u kojima je i nastupio, i to na 100 slobodno, 400 slobodno, 100 leptir i 200 mješovito. Mia Hren je u kategoriji D također osvojila četiri medalje i otplivala najvrjedniji rezultat mitinga na 400 slobodno. Pobijedila je na 100 i 400 slobodno, druga je bila na 100 prsno i treća na 200 mješovito. Patrik Erceg je u kategoriji C bio srebrni na 100 slobodno, 400 slobodno i 200 mješovito, te brončani na 100 leptir. Jana Pavalić je u kategoriji D bila tri puta srebrna, i to na 100 slobodno, 400 slobodno i 100 leptir.

Odlični i ostali

Nadomak medalji bila je i štafeta 200 mješovito, osvojivši četvrto mjesto. Od ostalih vrijednih rezultata unutar prvih deset plasmana, odličnim plivanjem istaknuo se Roko Damiani s petim mjestom na 100 slobodno i 100 leđno, Gašpar Futivić bio je sedmi na 100 prsno, Petar Pavalić osmi na 200 leđno i Luka Žmegač deseti na 100 leđno. Iduće natjecanje za najbolje Olimpovce je ekipno državno prvenstvo idućeg vikenda u Splitu i Zadru. U Splitu se natječu Olimpove plivačice, a u Zadru pak plivači.