Uspjeh u Sloveniji

Na Međunarodnom dječjem festivalu, Karla Miklaužić (9) i Tijana Vlaisavljević (6) osvojile treće mjesto

Objavljeno: 13.09.2016. Jelena Jazbec

Na Međunarodnom dječjem festivalu u Brežicama, na kojem se natjecalo ukupno 42-oje djece iz Slovenije i Hrvatske, u dobnim skupinama od šest do deset, te od 11 do 15 godina, dvije su se Zagorke izrazito uspješno predstavile – devetogodišnja Karla Miklaužić, koja je, prema ocjeni žirija, osvojila treće mjesto u kategoriji od šest do deset godina, i šestogodišnja Tijana Vlaisavljević, koja je, prema odluci publike, u istoj kategoriji osvojila treće mjesto. Od hrvatskih predstavnika, nagrađen je bio i Marin Bulić iz Osijeka, koji je, prema odluci publike, osvojio drugo mjesto u kategoriji od 11 do 15 godina.
Natjecatelji su prethodno odabrani na audicijama koje su se održale u Brežicama i u Klanjcu, a ukupno se prijavilo preko 60-ero djece. U dvije polufinalne večeri, među hrvatskim predstavnicima našli su se mladi pjevači iz Krapine, Zaboka, Poznanovca, Huma na Sutli, Konjščine, Bedekovčine, Klanjca, Kraljevca na Sutli, Vrbovca i Osijeka, njih ukupno 15. U finalnu večer plasirali su se: Tijana Vlaisavljević iz Klanjca, Marin Bulić iz Osijeka, Dunja Sever iz Dubrave kraj Vrbovca, Roberta Mohač iz Bedekovčine, Saša Vidović iz Krapine, Lana Trempetić iz Dubrave kraj Vrbovca, Paula Dugorepec iz Zaboka te Karla Miklaužić iz Huma na Sutli.