Samostreličari iz Velikog Trgovišća

Martin u seniorskoj, a Mihaela Oborovečki u juniorskoj konkurenciji, okitili se zlatom

Objavljeno: 04.08.2016. mladenmandic

Martin i Mihaela Oborovečki iz Streljačkog društva Veliko Trgovišće nastupili su, među ukupno sedmero hrvatskih strijelaca, u Češkoj, na 18. Bohemia World Cupu u gađanju samostrelom. Martin je nastupio u konkurenciji seniora, i s osobnim rekordom od 1720 krugova, drugu godinu zaredom, postao ukupni pobjednik ovog natjecanja. Drugo mjesto ukupno je osvojila Valentina Pereglin, najbolja u ženskoj konkurenciji, dok je Mihaela Oborovečki imala četvrti rezultat i osvojila zlato u juniorskoj konkurenciji. Hrvatski strijelci osvojili su prva mjesta u svih pet kategorija, a u konkurenciji žena i kadeta su ostvarili dvostruke pobjede. Hrvatska reprezentacija u sastavu Valentina Pereglin, Mihaela i Martin Oborovečki bila je uvjerljivo najbolja i u ekipnoj konkurenciji. Ovim kupom, sezona natjecanja samostrelom na otvorenom je završena, a u drugoj polovici rujna ostalo je još posljednje natjecanje u dvorani – 11. Europa kup u Slavonskom Brodu.